Süllyesztett és feszített medence: Mikor melyiket érdemes választani?
Ha medence építésére adjuk a fejünket, számos fontos kérdéssel fogjuk magunkat szembe találni, és annak érdekében, hogy a későbbiekben is maximálisan meg legyünk elégedve a döntéseinkkel, mindenképpen érdemes alaposan beleásni magunkat a témába.
Az első nagyobb dilemma például leggyakrabban az szokott lenni, hogy milyen típusú legyen a medencénk. A feszített víztükrű medence és a süllyesztett medence között hatalmas különbségeket tapasztalhatunk, mindegyiknek megvannak az előnyei, és a hátrányai is, írja a premiummedence.hu. Az pedig, hogy számunkra melyik lehet az ideális választás több mindenen is múlhat.
Ahhoz, hogy erre a kérdésre valóban meg tudjuk adni a választ, kicsit jobban utána kell járnunk annak, hogy melyik medencének mik a legfőbb tulajdonságai.
Minden, amit tudnunk kell a süllyesztett medencékről
Fontos tudni, hogy Magyarországon, ha valaki medencét építtet, akkor az a leggyakrabban egy süllyesztett medence lesz, ennek pedig több oka is lehet.
Ennek a medencének a lényege, hogy a vízszint a medence pereménél legalább 10-15 centiméterrel alacsonyabban helyezkedik el. Így lesz tehát a medence szintje süllyesztve, ezt pedig szaknyelven egy úgynevezett szkimmeres csatornarendszer kialakításával lehet megoldani.
Ez a megoldás lehetővé teszi többek között azt, hogy a medencéből még akkor se folyjon ki a víz, amikor egyszerre többen mártóznak meg benne. Előnye pedig ennek a medence típusnak, hogy gyorsabban és jóval olcsóbban megépíthető, mint a feszített víztükrű társa, ez pedig a legtöbb esetben nyomós érv is szokott lenni mellette.
Alacsonyabb árának köszönhetően szerencsére túlságosan összetett rendszerek kiépítésére sem kell sort kerítenünk, éppen ezért hamarabb felépíthető. Fontos emellett megemlíteni azt is, hogy ez a medence jóval kisebb helyigénnyel rendelkezik, ez pedig lényeges információ lehet a medence típusának kiválasztása során.
Ideális lehet azoknak, akik kedvelik a gazdaságos megoldásokat, ugyanis a süllyesztett medence üzemeltetése környezetbarátnak is nevezhető, hiszen kevesebb vízveszteséggel üzemelnek.
Kiknek lehet ideális a feszített víztükrű medencék?
Azokat tudjuk feszített víztükrű medencéknek nevezni, melyeknél a medencében lévő víz egy síkban van a medence felső peremével. Ilyenkor van az, hogy ahogy belemegy valaki a medencébe, abból a kiszorított víz kifolyik, majd egy tisztítórendszeren áthaladva vissza fog jutni végül újra a medencébe.
Ennek a medencének az előnye, hogy ezzel a megoldással normál használat mellett a vízveszteség nulla.
Ezt a medence típust leginkább nagyobb létszámú használatra szokták ajánlani, kisebb családok számára nem biztos, hogy gazdaságos befektetés.
Ezeknél a típusoknál a medence teljes térfogata maximálisan ki van használva, így nincs holttér a vízszint és a medence pereme között, éppen ezért kell a medence köré egy speciális csatornarendszert kiépíteni, mely fel tudja fogni a kiszorított vizet.
Hátrányuk, hogy jóval drágábbak a süllyesztett társaikhoz képest, de fontos kiemelni, hogy tisztításuk és karbantartásuk viszont jóval egyszerűbb.
Blog
Az általános higiéniához a szájápolás is hozzá tartozik
Ahhoz, hogy tiszták és ápoltak legyünk, nem elég csak a bőrünket és a hajukat megtisztítani,
Milyen feltételei vannak az infraszauna telepítésének az otthonunkban?
Manapság már nemcsak akkor élezhetjük az infraszauna jótékony hatásait, ha szállodában, hotelben szállunk meg, vagy
Drámai változás a Google Hírekben
2024. április 25-től jelentős változások léptek életbe a weboldal tulajdonosok számára. Az eddig megszokott módon
Népszerű építészeti megoldások 2024-ben
Az építőipar 2024-ben az esztétikára, a minőségre és a környezettudatosságra törekszik, legalább is úgy tűnik
Hasonló bejegyzések
Ismerjük meg közelebbről a virágkötészet kultúráját
Amikor valakinek fiatal korában túlzás nélkül életre szóló döntést kell meghoznia nincs könnyű helyzetben. Az idősebbek persze próbálják átadni a fiatal 14 16 éveseknek a tapasztalataikat és legtöbben azt szokták kiemelni, hogy az a legfontosabb,
Művészeti megoldások az építészetben
Talán kevesen tudják, de az építészeknek is van világnapja, és ez valójában nem is számít egy újkeletű dolognak. 1998-ban nyilvánította az Union Internationale des Architectes (UIA), vagyis az Építészek Nemzetközi Szövetsége 10.06.-át az építészek világnapjává.
Azbeszt, a veszélyes hulladék az építkezéseken
A rekonstrukciós munkálatok programjában néhány évvel ezelőtt újra azbeszt került a figyelem középpontjába, ennek ellenére az emberek nagy része a mai napig nincs tisztában azzal kapcsolatban, hogy ez az anyag miért ártalmas, és hogy milyen